Skip to main content

Do vedení konzultační divize Transact mediální skupiny Omnicom Media Group (OMG), zaměřené na e-commerce řešení, nastoupil Daniel Blažek. Pozice Transact Directora se ujal od 1. prosince 2022. Nahrazuje Dušana Murča, který pro Transact bude pracovat dál jako konzultant.

Daniel Blažek poslední dva roky zastával post marketingového manažera společnosti Wolt, specializující se na rozvoz jídla a nově pronikající i do jiných segmentů, která byla v letošním roce akvírována firmou DoorDash, největší rozvážkovou službou v USA. Ve Woltu byl Blažek mimo jiné zodpovědný za vývoj celé komunikační platformy a konceptu, který byl představen v letošním roce. E-commerce zkušenosti vedle Woltu získal také v Invii nebo Heurece, kde celkově strávil víc než čtyři roky jako marketingový ředitel a později jako ředitel obchodu a marketingu. Necelých šest let pracoval i v internetové společnosti Seznam.cz. Ve vedení divize Transact bude zodpovídat za rozvoj obchodních příležitostí v oblasti e-commerce a celého mediálního ekosystému spojeného s e-commerce a retailem. S jeho příchodem se skupině OMG otevírá prostor vytvořit vlastní ekosystém pro commerce média a provázat jej s dalšími službami, které tato skupina nabízí.

„Po 15 letech v marketingu na klientské straně přišel pro mě ten správný čas využít získané zkušenosti ve prospěch agenturních klientů. Rád bych se v nové roli zaměřil především na dvě klíčové oblasti: rozvoj stávajících klientů OMG směrem k vícekanálové strategii a e-commerce a zároveň bych chtěl být s Transactem partnerem novým klientům především z řad středně velkých e-shopů, které budou hledat cestu pro další růst a rozvoj ať už v rámci Česka nebo skrze expanzi do zahraničí,“ říká ke svému nástupu Daniel Blažek.

„Jsem velmi rád, že k nám nastupuje další profesionál, který není spjat s prostředím mediálních agentur. Dana znám osm let a velmi si ho vážím profesně i lidsky. Jsem si jistý, že naši expertízu posune do jiné dimenze, a to nejen v oblasti e-commerce. Opravdu oceňuji jeho odvahu vrhnout se do nového prostředí a přijmout novou výzvu. Uděláme maximum pro to, aby u nás mohl uplatnit a rozvinout svůj potenciál,“ komentoval Luděk Hatoň, Chief Client Officer OMG.

Divize Transact byla založena v listopadu 2021 a vznikla v reakci na rostoucí podíl e-commerce na českém trhu. Zaměřuje se především na poradenství a produkční práce v e-commerce. Klientům mediálních agentur skupiny OMG má pomoct implementovat e-commerce řešení a pracovat s pokročilou analytikou.

Článek převzat z MediaGuru.cz.

Leave a Reply